Leden – meridián močového měchýře

Leden – meridián močového měchýře

Je tu nový rok a s ním si mnoho z nás dělá různá předsevzetí, nové cílé atd. Najednou máme pocit, že vše změníme, začneme jinak a dáme do toho vše. Ale nesmíme zapomínat, že ještě stále vládne zima. Našim úkolem je síly sbírat a hromadit.

Začít nový rok s velkým nasazením se nevyplácí, proto mnohdy tvrdé přesevzetí dlouho nevydrží – síla i vůle nám dojde příliš brzy. Meridián močového měchýře souvisí s autonomním nervovým systémem, ledvinami a hormonálním systémem – když to přepálíte, nikam nedojdete a navíc v březnu příjde jarní únava a deprese.

Proto je důležité, mnohem dříve chodit spát, více odpočívat a relaxovat. Vezměme si příklad z přírody…je čas klidu, můžou se ve vás rodit nápady vyvěrající z hlubin vodního elementu, ale čas na jejich realizaci a akci teprve přijde.


Co můžeme v tomto období udělat pro naše tělo?

Ve stravě: Omezte cukry, kávu, energetické nápoje a alkohol. Nebojte se konzumovat více kvalitních tuků. Přidejte do jídelníčku ryby a tělo zahřívejte dlouze vařenými vývary. Citrusy a tropické ovoce teď do jídelníčku nepatří! Pocit nedostatku energie doplňte spíše sušeným ovocem a oříšky, než koblihou 🙂

Pijte bylinné čaje – močovému měchýři prospěje čaj z květu černého bezu, lípy, přesličky a jitrocele.

Věnujte se pohybu, který energii doplňuje, né vyčerpává – vhodná je jóga, strečink meridiánů, procházky v přírodě (vždy mějte dobře chráněná bedra a hlavně nohy v teple!). Nepřepínejte se, následujte vnitřní pocit.

Pokud už se u vás projevila nerovnováha přímo na močovém měchýři (nachlazení, časté močení, pálení, atd.), propláchněte tělo pořádně tekutinami (teplou vodou, byliným čajem). Nařeďte pár kapek esenciálního oleje Cedru a Cypřiše a natřete na podbříšek, bedra a křižovou kost. Přidejte brusinky, vit. C a hlavně ODPOČÍVEJTE.

Čas startů a akce teprve přijde a aby váš start stál za to a dotáhli jste vše do zdárného konce je třeba mít odpočatý nervový systém a dostatek energie…tak nikam nespěchejte.

Přeji pohodovou zimu 🙂

JanaMi