Masáže

Vyberte si

to nejlepší pro vás

Shiatsu

Shiatsu se řadí mezi masážní techniky, přestože jejich rámec značně přesahuje.  Teoretickou základnou pro Shiatsu je Tradiční čínská medicína. Při Shiatsu masáži stimuluji akupunkturní body a dráhy, tzv. meridiány. Tím se uvádí do pohybu vnitřní tok energie i bez použití jehel. Energie tak  může proudit a nastartovat tak samoléčebné procesy v těle.

Shiatsu masáž neřeší pouze symptomy onemocnění, jak je tomu u klasické masáže, ale společně s klientem můžeme nalézt příčinu onemocnění a odstranit ji.

Jak probíhá Shiatsu?

Samotnému ošetření předchází rozhovor a diagnostika. Spolu se podíváme, kde v těle je nerovnováha a na jakých drahách budeme pracovat.

Shiatsu probíhá na speciální  podložce (Futon)  na zemi, klient je oblečený a přikrytý tenkou dekou.

Ošetření začíná masážními, rotačními a protahovacími technikami, kdy uvolníme napětí svalů, zad a kloubů, které mohou svým napětím blokovat tok energie v těle. Poté následuje ošetření nevyvážených akupunkturní bodů a jejich uvedení do energetické  rovnováhy.

Kdy je vhodné Shiatsu?

 • Chronické bolesti zad
 • Migrény
 • Sezónní problémy (alergie, astma, bolesti hlavy, ekzémy…)
 • Problémy s trávícím traktem (vředy, špatné trávení, plynatost, zácpy…)
 • Menstruační problémy (PMS, nepravidelný cyklus…)
 • Těhotenství od 3. měsíce (bolesti v kříži, zvracení, otoky…)
 • Problémy s otěhotněním
 • Deprese
 • Chronický únavový syndrom
 • Jako rekonvalescence po operacích či chemoterapii

Na Shiatsu si můžete zajít i pokud neřešíte akutní zdravotní problém, ale pouze si potřebujete odpočinout a nabrat síly na zvládání stresu v denním životě.

Kdy není vhodné Shiatsu?

 • Při akutních infekčních a horečnatých stavech
 • V prvním trimestru těhotenství (pokud není klientka na Shiatsu zvyklá již před otěhotněním)
 • Těžké psychické poruchy hlavně psychózy

Co si vzít s sebou na Shiatsu? Pohodlné oblečení (tepláky, tričko, ponožky…) ve kterém budete moci plně odpočívat Změna přichází s rozhodnutím Každé onemocnění v sobě skývá i určitou dávku návyků a zvyklostí. Pokud s klientem řešíme dlouhodobé onemocnění je potřeba, aby i klient byl ochoten na sobě něco změnit. Někdy se výsledky objeví hned po první masáži. Někdy na sebe dají výsledky čekat a první změnu zaznamenáte třeba až po třetí masáži. Chce to dát si čas a netlačit na sebe, nerovnováha také nevznikla ze dne na den.

Fonoforéza

Fonoforéza- neboli tónová akupunktura umocňuje účinek samotného Shiatsu. Používají se při ní vibrační ladičky. Ladičky se přikládají na akupunkturní body či páteř a účinek je velmi podobný jako u klasické akupunktury. Vibrace ladičky prostoupí akupunkturní bod a aktivuje jej stejně jako akupunkturní jehla ale né tolik invazivně – metoda nebolí, naopak cítíte příjemné „vrnění“.

Fonoforéza je velmi vhodná při vyhřezlých ploténkách, kdy dokáže velmi pomoci od chronických bolestí zad.

Metoda Lucia di Torri

Masážní metoda Lucia di Torri je speciální technika, která v sobě spojuje aromakologii, neurologii, tradiční čínskou medicínu a psychosomatiku.
Pomáhá nám najít emoční stabilitu, úlevu od bolesti a nalezení spojitosti mezi estetickou nerovnováhou (strie, křečové žíly, celulitída…) a myšlenkovými vzory, které opakujeme. Abychom konečně nalezli svobodu nejen v těle ale i mysli. Výsledkem této masážní metody je tedy nejen povrchový výsledek odstranění estetické nerovnováhy ale i nalezení psychosomatické příčiny. Když už vznikla bolest, zatuhlost a další věci, které nám nedovolí pohybovat se svobodně k vytyčeným životním cílům pomůže nám je změnit.
Metoda pracuje se speciálními oleji, které rozvibrují tělo k akci a ke změně, kterou hledáte. Uvolní zatuhlé svaly, bolavé klouby a další fyzické neduhy. Uvolní dlouho zadržovaný stres a vy se budete cítit jakoby jste odhodili tunové závaží, nejen z těla ale i duše.
Věřte tomu, že když absolvujete pravidelně, vaše tělo, mysl i život se změní 🙂 Potvrzeno všemi klienty.

Těhotenské Shiatsu

může nastávající mamince dodat odvahu, energii a psychickou stabilitu. Je velkým pomocníkem od ranních nevolností, bolestech v bedrech, otocích, tíhy a dalších obtíží. Nové klientky beru až pokud mají za sebou první tři měsíce těhotenství.

Klientky, kterým jsem pomáhala s otěhotněním, nebo ke mě chodily na Shiasu již dříve, ošetřuji i v prvním trimestru.

Během těhotenství přináší Shiatsu užitek i miminku, pomůže mu zaujmout vhodnou polohu k porodu, bude mít zdravější a vyrovnanější matku a proto tedy lze předpokládat, že bude mít zdravý vývoj a lépe snášet porod a období po něm.

Po porodu je možno pomocí Shiatsu rychleji zregenerovat tělo a navrátit jeho rovnováhu pokud došlo k velkému vyčerpání, také můžeme podpořit laktaci a sebedůvěru nové maminky.

Masáž plosky

je stará metoda (více než 5000 let) původem z Asie. Využívá se při ní reflexních zón na ploskách nohou. Původně sloužila k prevenci onemocnění vnitřních orgánů, později se zjistilo, že se dá velmi dobře využít i jako doplněk k léčbě.

Reflexní zóny jsou čitelné a tak je díky nim diagnostika velmi přesná. Dobrý diagnostik je schopen z plosky vyčíst stav pohybového aparátu i vnitřních orgánů. A hlavně správnou stimulací předejít onemocnění či podpořit léčbu.

Navíc masáž nohou spojená se stimulací reflexních zón je velmi příjemná a  relaxační s péčí jež si vaše unavené nohy zaslouží.Na závěr vám poradím, které zóny a jak si můžete sami stimulovat a kterými esenciálními oleji stimulaci můžete podpořit.

Masáž plosek lze využít při:

 • migrénách (bolestech hlavy). Častými příčinami migrén bývá zablokovaná krční páteř, nebo problém žlučníku, jater. 
 • bolestech zad a plotének. Problémy s ploténkami většinou souvisí s oslabením ledvin
 • bolesti pohybového aparátu. Hlavní příčinou bolestí kloubů bývá oslabení ledvin, hromadění odpadních látek v těle, nadváha a špatné stravovací návyky.
 • alergiích. Příčina alergií většinou spočívá v orgánovém trojúhelníku ledviny – játra – plíce.Léčba alergií bývá většinou dlouhodobá.
Kompletní ceníkKompletní ceník
0
Šťastných masáží
Kdo jsem já

pár slov o mně

Jsem od malička zvídavý a usměvavý človíček. Miluju přírodu a vše živé. Emoce jsou hnacím motorem mého života. Směji se, pláču, hodně mluvím a nebo vůbec. Mám ráda život a učím se žít s radostí v srdci. Věřím v sílu myšlenky.

Masáž shiatsu můžu jen a jen doporučit. Chodím pravidelně již půl roku a je to doslova balzám na tělo i duši. Pomohla mi jak po psychické stránce tak i fyzické. Paní Jana má zázračné ruce. Moc děkuji!!

Veronika

Kouzlu Shiatsu jsem prostě podlehla. Pocit při masáži a po ní se ani slovy popsat nedá. Kdo vyzkoušel ví, o čem píšu. Je to nezapomenutelný zážitek, který chcete prožívat znovu a znovu :-)). Moc děkuji Janě Minaříkové

Lenka

Shiatsu masáže si ráda dopřeji vždy, když potřebuji zklidnit, uvolnit a přes tělo si zvědomit právě to co si řeším. Dostává se mi zde péče a celkového po-zdravení. A vůbec neváhám vážit cestu z Brna do Ivančic 🙂

Alena