Únor – meridián ledvin

Únor – meridián ledvin

Odpočinek, odpočinek, odpočinek…už vás s tím rozčiluju? Ale je to tak, všichni to známe “Únor bílý, pole sílí.” Neříkám, že se máte zahalit pod peřinu sněhu :), ale být stále v odpočinkovém režimu a nabírat sílu. Meridián ledvin má velký vliv na hospodaření těla s vodou a minerály…

Dostatek tekutin a udržovat tělo v teple – vím, zní to jak rada pro nemocného, ale je to spíše univerzální způsob, jak nabrat energii. A proto se toho nebojte a opravdu si dovolte více odpočívat. Jít spát dříve, relaxovat a klidně i lenošit.

Meridián ledvin má velký vliv na fyzickou reakci těla na stres, a to je jak dobře víme: “Bojuj a nebo utíkej!” Když nedáte ledvinám možnost se dostatečně zregenerovat, může se vám stát, že po zbytek roku nebudete mít sílu ani pro boj ani pro útěk – prostě zamrznete v situacích, v kterých nedokážete reagovat, jak byste chtěli, protože ledviny vám k tomu nedají sílů a vůli.


V poslední době hodně vnímám, jak jsme zacyklení celý rok v nedostatku energie a stěžujeme si, jak nás to vše vyčerpává a jak je toho na nás moc. Ale věřte mi, naše tělo je úžasný parťák, který toho snese a unese opravdu hodně, když mu dáme potřebnou pozornost a správné zacházení. Když už jste si pořádně pět let neodpočinuli, jak po něm můžete chtít další a další výkon?! Není odkud brát a vůle cokoliv dělat a třeba i žít, může slábnout.

Tak dejte si tento únor alespoň jeden povánoční dárek…ODPOČINEK.

A milé ženy, když už to musí být, tak ještě s tím hubnutím vydržte na březen. Ono 2kg tuku, které v tomto období zhubnete s velkou námahou (protože tělo je v režimu uchovávání energie), v březnu a dubnu pomocí meridiánu žlučníku a jater shodíte jak mávnutím proutku – takže – no stress!

Ještě pár slov k tomu jak ledviny jsou párový orgán a tak souvisí s partnerskými vztahy – jak se všude teď dočítáme. 🙂
Ledviny souvisí s rodiči, část jejich energie si právě nosíme v ledvinách v podobě prenatální esence. A proto to, jaký máme vztah s rodiči a jaké vztahy měli naši rodičové určuje částečně, jaké vztahy budeme mít my.

Pokud například nemáte dořešený vztah s otcem, bude to vidět na vašem problémovém vztahu s partnerem. Takže pokud řešíte partnera, neřešíte příčinu, ale důsledek. A proto prosím, když už ledviny se vztahy spojujete, tak začínejte opravdu od kořenů. Máma a Táta, nebo Matka země a Otec vesmír – to, jak to s nimi mám, určuje, jak to budu mít i jinde. 🙂

A ještě k tomu jak se všude píše, že ledviny se otvírají do uší a tak veškeré problémy s ušima poukazují na ledviny – s tím taky nelze takto obecně zacházet. Např. v uších vám může pískat či hučet od meridiánu jater, žlučníku, ledvin a nebo taky od skříplé krční páteře.

Jednoduchou rozlišovací metodu krásně popsal Lothar Ursinus ve své knížce o orgánových hodinách: “Pacient si přitlačí prst na ušní otvor. Pokud se tím tón v uších zesílí, jedná se o blokádu jater nebo žlučníku. Pakliže se hučení ztlumí, souvisí to přímo s ledvinami. Jestliže se tón vůbec nezmění může být problém v krční páteři”. A z mé praxe vím, že ještě na uši má velký vliv meridián tenkého střeva…nepodléhejme obecným poučkám a hledejme opravdové příčiny.

Takže přátelé, odpočinek, dechové cviky a relaxace je téma února.

Přeji hodně sil k tomu vykročit ze zaběhlých kolejí a dopřát si odpočinek!

JM