Duben – meridián jater

Jana Minaříková

31. března 2019

A je to tady! Jaro nabírá na obrátkách, všechno klíčí, roste a dere se na povrch velkou rychlostí a silou. Energie přírody je nám docela jasná, tak proč máme takový problém vyznat se v té naší, když je to jako přes kopírák? To, co se děje okolo nás, děje se i v nás! To, zda tuto energii potlačíme a nebo jí dáme hladký průchod ven, je jen na nás.

Co tedy můžeme v tomto období pro sebe a svoji pohodu udělat? Hlavní je rozhýbat se! A to jak fyzicky tak i mentálně. Pobyt v přírodě, práce na zahradě a mentální plánování svých vizí do budoucna – to vše je zcela na místě. Je něco co už dlouho odkládáte? Tak se pusťe do akce- je to cvrkot, člověk jakoby slyšel i trávu růst jak je to intenzivní. Nebojte se toho, energie jara vás podpoří ve vašem pohybu kupředu. A ano, je čas hnout se z místa, vše co na vás v mysli tak trochu tlačí že by bylo potřeba…hoďte to na papír a promyslete strategii co, kdy a jak.

V opačném případě se stane, že se vaše enerigie obrátí proti vám a z velké stagnace ke které se přidá vnitřní tlak vznikne deprese. Pokud stagnujete již delší dobu, začněte malými krůčky kupředu. Např. vstanu o 10min. dřív a protáhnu se. Nehledejte v tom nic složitého, jako výmluvy typu : nejdřív musím na nějaký kurz-abych věděla jak se protahovat. 

Ne, ne – hezky pár protažení co znáte ze školy (sehnout se dolů ke špičkám atd.). Opravdu stačí málo pro začátek a hned vám vše půjde lépe. A co v tomto období jíst a nejíst? Tak to je velmi jednoduché. Lehká strava pro detoxikaci jater je to nejlepší-hodně zeleného (kopřivy, pampelišky, klíčky – ředkvičky, rukoly, atd.) zařaďte do jídelníčku saláty a klidně i večerní smoothie. Navíc můžete játra podpořit pomocí Ostropestřce mariánského – pokousat semena a zapít vodou. Vhodné obiloviny jsou pro toto období bulgur, špalda a rýže. A čemu se vyhnout? Určitě si dejte pozor na přetěžování jater v podobě přejídání! Omezte tučné a smažené jídla, cukr a alkohol.
Emocí meridiánu jater je hněv, pokud se cítíte vznětlivý, přehnaně podráždění a žárlivý – je potřeba dráze jater pomoci. Zvolte více pohybu, odlehčení stravy, zajděte si na masaž a nebo hodně relaxujte v přírodě.

A pokud cítíte, že potřebujete ve svém životě něco změnit, tak to změňte!!! A když jste v situaci, kterou změnit nelze – tak změňte svůj postoj vůči ní….aby se věci mohly začít hýbat, je potřeba se začít hýbat
Krásný duben a játra v pohodě přeje Jana

Chcete dostávat novinky do své schránky?