TRAVEL & LIFESTYLE

Podzim v nás

Jana Minaříková

20. září 2016

Podzim jako cesta do sebe k tomu nejcennějšímu v nás. Pečujeme o dráhy Tlusté střevo a Plíce. Vládne prvek KOV. Pro mnohé z nás období chmurných myšlenek a smutků. A ano, je to tak, k podzimu patří smutek. Proč SMUTEK?! Rádi byste se jen smáli a radovali? Bez smutku není opravdové radosti, viděli jste tu pohádku “V hlavě”?

Nemáte rádi ten churavý podzim? Učí nás a dává jasně najevo, že další léto skončilo a je čas vše zhodnotit, nepotřebné vyloučit a ponechat jen to hodnotné v nás! Stejně jako na fyzické tlusté střevo, vstřebá vše hodnotné a zbytek vyloučí (tedy pokud správně funguje). Tak i na mentální úrovni, se rozhodujeme co vstřebáme, co budeme “zadržovat” a co pustíme.

Umět věci a životní situace pouštět je velký dar. Někteří to umí levou zadní, ale ostatní s tím mohou mít problém. Když si smutek z toho, že něco odešlo, nedovolíme prožít (vyplakat), mnohdy se nás potom tato životní situace drží a stále bolí. Je jako toxický odpad (ve střevě) a vždy nám podrazí nohy, když to nejmíň čekáme. A pro mnohé se z toho stává začarovaný kruh, v kterém se cítí jako oběť, a když se cítíme jako oběť, nedokážeme danou situaci pustit, protože máme iluzi o tom, že se to děje vše samo a my jsme v tom nevinně.

Pouštět, pustit…
Vidíte tu podobnost od-PUSTIT?

Když něco odpouštíme, tak to od-sebe-pouštíme dál. Už není třeba to držet. Nenechte se tím svazovat a dále otravovat… Teď je ten správný čas to nechat jít. Ať se stalo cokoliv, opustil vás manžel, podvedl vás partner, máte konflikt s kolegyní v práci, problémy s rodiči, zradila vás kamarádka?! Nechte to odejít…a dovolte si i smutek, který z toho cítíte. Nejsme stroje, život opravdu někdy bolí. Jen pozor, ať si v tom nezačnete libovat, role oběti je totiž návyková. 

 A aby taky ne, když za všechno můžou ostatní.

To ON mi zničil život, to ONA mě podrazila. A takhle NE! Jsem zodpovědná/ý za svůj život, mám podíl na všem, co se mi v životě děje, ale pouštím to a jdu dál. Odpouštím sobě i všem zúčastněným.

Jak pustit? Začněte jednoduše, hluboký nádech a výdech s jednoduchou myšlenkou “Pouštím vše co již nepotřebuji, zůstává jen to hodnotné ”. Nebo “Pouštím tuto situaci ze svého nitra, jsem svobodná/ý”! Dýchejte takto vždy když vás to začne bolet a “otravovat” zevnitř.

A taky je výborný čas, vyklidit skříně a vyházet vše nepotřebné, nadbytečné. Když to pojmete symbolicky budete mít pocit uklizena né jen fyzicky. Kdo má rád výzvy, vyberte to, co vám již dlouho leží v domě a stále si říkáte, že to jednou uspořádáte, vyklidíte a vyhodíte. Pusťte se do toho! Teď je ten nejlepší čas, využijte potenciál přírody.Vše co je navíc musí pryč!

Je třeba pustit staré, aby mohlo přijít nové a to ne jen do našich skříní, ale i životů…

Dráhy Tlusté střevo a Plíce mají mnoho aspektů, toto je jen malinký zlomek toho co vše prvek Kov v sobě nese. Nerovnováha se projevuje samozřejmě na fyzických orgánech střevech a plicích: zácpy, Cronova choroba, střevní polypy, astma, lupénka, ekzém, záněty dutin… Na psychice se projevuje podzimními depresemi, smutky a chmury.

Pokud máte pocit, že to sami nezvládnete pustit a vyřešit vyzkoušejte Shiatsu masáž. Pracuje přímo s nerovnováhou na akupunkturních drahách a dokáže nastolit harmonii. Nebo přijďte na kurz a naučte se používat akupunkturní body ke svému prospěchu a zdraví.

Přeji krásné dny plné od-pouštění,

Jana Minaříková

Chceš dostávat novinky do své schránky?

Duben – meridián jater

A je to tady! Jaro nabírá na obrátkách, všechno klíčí, roste a dere se na povrch velkou rychlostí a silou. Energie přírody je nám docela jasná, tak proč máme takový problém vyznat se v té naší, když je to jako přes kopírák? To, co se děje okolo nás, děje se i v nás! To, zda tuto energii potlačíme a nebo jí dáme hladký průchod ven, je jen na nás.

Únor – meridián ledvin

Únor - meridián ledvinJana Minaříková7. února 2019 Odpočinek, odpočinek, odpočinek...už vás s tím rozčiluju? Ale je to tak, všichni to známe “Únor bílý, pole sílí.” Neříkám, že se máte zahalit pod...

Leden – meridián močového měchýře

Leden - meridián močového měchýřeJana Minaříková8. ledna 2019Je tu nový rok a s ním si moho z nás dělá různá předsevzetí, nové cílé atd. Najednou máme pocit, že vše změníme, začneme jinak a dáme do...

KDYŽ MIMINKO NEPŘICHÁZÍ

JANAMI.CZKdyž miminko nepřicházíJana Minaříková25. duben 2017Moje milé, rozhodla jsem se vám napsat, neboť ohlas na toto téma byl obrovský a píšete mi mnoho zpráv s prosbou o radu. Tak to všechno...

PODZIM V NÁS

TRAVEL & LIFESTYLEPodzim v násJana Minaříková20. září 2016Podzim jako cesta do sebe k tomu nejcennějšímu v nás. Pečujeme o dráhy Tlusté střevo a Plíce. Vládne prvek KOV. Pro mnohé z nás období...

Vaše Shiatsu příběhy

JANAMI.CZVaše Shiatsu příběhyJana Minaříková24. dubna 2016Příběh pana P. (54 let)Na Shiatsu jsem se objednal z důvodu bolestí zad, v oblasti kříží a beder. Četl jsem reference na webu paní...

Masážní metoda Lucia Torri Cianci

JANAMI.CZMasážní metoda Lucia Torri Cianci Jana Minaříková6. prosince 2015Masážní metoda Lucia di Torri je speciální technika, která v sobě spojuje aromakologii, neurologii, tradiční čínskou...