Leden – meridián močového měchýře

Jana Minaříková

8. ledna 2019

Je tu nový rok a s ním si moho z nás dělá různá předsevzetí, nové cílé atd. Najednou máme pocit, že vše změníme, začneme jinak a dáme do toho vše.
 
Ale nesmíme zapomínat, že ještě stále vládne zima. Našim úkolem je síly sbírat a hromadit.

Začít nový rok s velkým nasazením se nevyplácí, proto mnohdy tvrdé předsevzetí dlouho nevydrží-síla i vůle nám dojde příliš brzy. Meridián močového měchýře souvisí s autonomním nervovým systémem, ledvinami a hormonálním systémem – když to přepálíte, nikam nedojdete a navíc v březnu přijde jarní únava a deprese.

Proto je důležité, mnohem dříve chodit spát, více odpočívat a relaxovat. Vezměme si příklad z přírody…je čas klidu, můžou se ve vás rodit nápady vyvěrající z hlubin vodního elementu ale čas na jejich realizaci a akci teprve přijde.

Co můžeme v tomto období udělat pro naše tělo?

Ve stravě: Omezte cukry, kávu, energetické nápoje a alkohol. Nebojte se konzumovat více kvalitních tuků. Přidejte do jídelníčku ryby a tělo zahřívejte dlouze vařenými vývary. Citrusy a tropické ovoce teď do jídelníčku nepatří! Pocit nedostatku energie doplňte spíše sušeným ovocem a oříšky než koblihou. 
Pijte bylinné čaje – močovému měchýři prospěje čaj z květu černého bezu, lípy, přesličky a jitrocele.

Věnujte se pohybu, který energii doplňuje, ne vyčerpává – vhodná je jóga, strečink meridiánů, procházky v přírodě (vždy mějte dobře chráněné bedra a hlavně nohy v teple!). Nepřepínejte se, následujte vnitřní pocit.

Pokud už se u vás projevila nerovnováha přímo na močovém měchýři (nachlazení, časté močení, pálení, atd.) Propláchněte tělo pořádně tekutinami (teplou vodou, bylinným čajem). Nařeďte pár kapek esenciálního oleje Cedru a Cypřiše a natřete na podbřišek, bedra a křížovou kost. Přidejte brusinky, vit.C a hlavně ODPOČÍVEJTE.

Čas startů a akce teprve přijde a aby váš start stál za to a dotáhli jste vše do zdárného konce je třeba mít odpočatý nervový systém a dostatek energie…tak nikam nespěchejte.

Přeji pohodovou zimu, 
JanaMi

Chceš dostávat novinky do své schránky?