JANAMI.CZ

Vaše Shiatsu příběhy

Jana Minaříková

24. dubna 2016

Příběh pana P. (54 let)

Na Shiatsu jsem se objednal z důvodu bolestí zad, v oblasti kříží a beder. Četl jsem reference na webu paní Minaříkové a tak jsme se k ní moc těšil.

První setkání bylo fajn, paní Minaříková je příjemná mladá dáma s velkou dávkou empatie. Vše jsem jí popsal, pak mě ještě chvilku vyslýchala pro mě dost nepochopitelnými otázkami, jako například “Jaké chuti dáváte přednost?”, což podle mě vůbec nesouviselo se zády. Ale rozhodl jsem se důvěřovat, když tolika lidem ta její masáž pomohla. Masáž byla příjemná, cítil jsem, že odpočívám. Ale v duchu jsem si říkal, jak by mi mohlo takové kolébání a mačkání na noze pomoci s bolestmi zad pomoci.

Druhý den po masáži jsem očekával, že se budu cítit lépe, ale opak byl pravdou – byl jsem podrážděný, unavený a žádný příval energie či úlevu od bolesti jsem necítil. Říkal jsem si, jestli to celé nebude podvod a nebo jsem fakt už případ na operaci a nic mi nepomůže. Ale řekl jsem si, že na další masáž půjdu. Paní Minaříková říkala, že je dobré přijít alespoň třikrát, abych mohl účinek posoudit či odsoudit .

Po 14 dnech jsem šel na masáž znovu, opět jsem si při masáži velmi odpočinul, ale úleva na druhý den nebyla opět cítit. Bolest zad byla stejná. První, co mě napadlo, bylo, že jsou to vyhozené peníze. Ale během dne jsem měl pocit, že jsem tak nějak psychicky na tom lépe, positivně a stabilně. V noci jsem bez problémů usnul a spal až do rána…což se mi tak rok už nepovedlo, stále jsem se budil a nemohl usnout-v hlavě mi běhala práce. Ale tato noc-úplně čistá hlava, ráno jsem se cítil odpočinutý.

Na Shiatsu jsem začal chodit pravidelně, záda mě stále bolela, už né tak moc, ale pořád jsem nebyl schopný si zavázat tkaničku od bot bez velkých bolestí.

Po 5. Shiatsu to přišlo, hned jsem cítil úlevu od bolestí zad tak 50% a na druhý den jsem vstal a ZÁDA JSEM VŮBEC NECÍTIL, prostě jsem si zavázal boty a šel do práce. Bolest zmizela úplně, nemohl jsem tomu uvěřit. Když žijete s bolestí 3 roky najednou vám to přijde jako sen, hýbat se bez bolesti.

Chtěl bych říct, že Shiatsu mi opravdu zkvalitnilo život, rád chodím preventivně jednou za měsíc, bolest zad se už nevrátila a jsem mnohem méně vznětlivý, denní stres zvládám o 100%lépe.

Jsem rád, že jsem to po prvním ošetření nevzdal. A na Shiatsu paní Minaříkové nedám dopustit.

Děkuji

Chceš dostávat novinky do své schránky?