JANAMI.CZ

Když miminko nepřichází

Jana Minaříková

25. duben 2017

Moje milé,

rozhodla jsem se vám napsat, neboť ohlas na toto téma byl obrovský a píšete mi mnoho zpráv s prosbou o radu. Tak to všechno shrneme v jednom článku, lehce obecně, ale nezapomeňte, že osobní diagnostika a doporučení vám šité na míru jsou vždy nejlepší.

Co radím svým klientkám, které přijdou na Shiatsu, protože se jim nedaří otěhotnět?
Když mě navštívíte, budeme dělat diagnostický rozhovor, u kterého se možná budete i červenat. Ano, je to tak. Protože pokud je váš záměr mít miminko, budu se vás ptát, jak často se milujete s partnerem a zda prožíváte při milování orgasmus.
Někdy na mě koukáte, jako bych se ptala na něco, co s vašim problémem ale vůbec nesouvisí. Ten váš orgasmus přece není až tak důležitý, že? Ale je, a mnohem víc než si myslíte.
Dítě, které je počato během sexu, při kterém prožívají oba partneři vzrušení, prolnutí a orgasmus, má úplně jiný energetický potenciál a zdravější tělesnou konstituci, než dítě zplozené mechanickým šup sem šup tam.
A hlavně, i kdybyste na to nekoukaly z pohledu energií, ale pouze jako na fyzický akt, tak při vašem orgasmu dochází ke stahování dělohy a k takzvanému „nasávání spermií“. A tím, těm bílým chlapíkům, velmi pomáháte dostat se na místo určení . A pokud jsou trošku lenivější, bude to potřeba.
K tomuto tématu doporučuji knihu Multiorgasmická žena a Tantra ve městě – obě knihy učí jak prožívat vlastní sexualitu vědomě.

Dále se budeme bavit o jídle, protože pro početí je podstatný prvek Voda (meridián Ledvin) a pro udržení plodu v děloze prvek Země (meridián Slezina/Slinivka) a v neposlední řadě meridián Početí (tzv. dráha Přední střední). S dráhami se dá pracovat různě, můžete si zajít na Shiatsu, Tuina masáž, akupunkturu, nebo si body akupresurně stimulovat samy dle doporučení zkušeného terapeuta. Když k tomu všemu ještě přidáte do jídelníčku potraviny, které podporují prvek, ke kterému tyto dráhy patří, je velká pravděpodobnost, že se miminko zadaří mnohem rychleji než si myslíte a nebude potřeba lékařského zásahu. 

Tak k těm prvkům:

Pro podporu prvku Vody (Meridián Ledvin-početí):
Voda (v zimě teplá), řasa mořská (chlorella, nori…), mořské plody, ryby, semínka (chia, lněné, slunečnicové…), oříšky (mandle, vlašské, lískové, kešu…), borůvky, černé fazole, umeboši, miso. Nejlepší je oříšky namočit do vody a ráno slít a přes den pojídat (je to princip probuzení prvku vody v semínku :). Skvělé jsou takto mandle, vlašské ořechy a kešu.
Po mentální stránce souvisí ledviny s hlubokým odpočinkem, intuicí a nabíráním sil. Stres velmi ledviny oslabuje, například když se stále hlídáme, aby jsme náhodou neudělali nějakou chybu. Vhodné je chodit plavat, často se sprchovat a nechávat tak vodu na sebe působit. Emocí vody je strach, jež nám bere sílu jednat tak jak by jsme vnitřně chtěli.
Nesnažit se věci řídit a mít je neustále pod kontrolou, ale naopak se umět spolehnout na to, že vše plyne ve vyšším rytmu i bez našeho ovládání.

Prvek Země (Meridián Slezina/Slinivka-udržení plodu v děloze) – přirozeně sladká chuť , mateřství, hojnost a stabilita, emoce – přemítání.
Na mentální úrovni tato dráha souvisí s neustálým přemýšlením a přemítáním nad něčím v hlavě, když ji neumíme vypnout. Když neděláme v životě jasná rozhodnutí, ale stále přemítáme, jaké by to asi bylo kdyby?!… a co vše je ještě třeba udělat…. Vyčerpává se silnou koncentrací se na něco a přemýšlením nad něčím stále dokola. Když jsme zvyklé svoji mysl neustále něčím zaměstnávat hlavně aby v hlavě nenastalo depresivní ticho 

Také se vyčerpává přílišnou péčí či starostmi o druhé, kdy se více věnujeme ostatním a jejich trápením a když přebíráme jejich zodpovědnost a nakládáme si toho na sebe mnoho. Souvisí také s mateřstvím a mateřskou láskou – jak se cítíme milováni a jak dokážeme lásku dávat našim dětem, a také přemítání a pochybnosti – jaká jsem matka? jaká budu matka? Jaké chyby udělala moje máma?

Je třeba naučit se relaxovat a mít čas jen sama na sebe a umět požádat o pomoc-né vše řešit sama!  Je dobré chodit na pravidelné procházky, protože pohyb všech čtyř končetin dělá tomuto meridiánu mooc dobře, naučte se chodit pravidelně ven si vyprázdnit hlavu od všech myšlenek. 
Být si jistá, že jsem a budu pro své děti tou nejdokonalejší matkou, proto se také narodili/narodí mně. 

Podpora stravou: Pravidelná strava 6x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, pozdní večeře). Potraviny, které tento meridián podpoří(takové, které mají přirozeně sladkou chuť):Hokaida, cukety, patyzón, dýně, hrušky, jablka, mrkev, batáty brambory, jáhly, pohanka, ovesné vločky.  

Ráno startujete tělo kaší (ovesnou, jahelnou,pohankovou…) a nebo masovým vývarem. Dejte své slinivce možnost se úplně nově nastartovat a snídejte 21 dní jahelnou kaši s mandlemi a skořicí – budete se cítit mnohem lépe po všech stránkách. Něco teplého do bříška po ránu je moc důležité, aby se slinivka nastartovala. 

Potraviny, které, meridián slinivky oslabí (jim se nejlépe vyhnout min.14 dní): veškeré umělé sladkosti, cukr, káva, sladké pečivo a veškeré mléčné výrobky (je možno pouze zákys). Např. čerstvé ovoce s jogurtem po ránu je naprosto nevhodné, dochází k ochlazení těla místo nastartování – takovou snídani si můžou dovolit pouze jedinci se silným trávícím ohněm.

Práci s dráhou Početí se učíme například na hřejivém kurzu (moxování důležitých bodů) a nebo na kurzu vědomá spolupráce s tělem.

Mnohé z vás jsou již na větu tipu „Dejte tomu čas“ alergické. Ale je to tak, pokud jste tělo několik let vyčerpávala nevhodným stravováním, myšlením a navíc můžete mít slabší konstituci tak po něm nemůžete chtít aby do měsíce otěhotnělo.

Naše tělo většinou ví co dělá a tak se nepouští do něčeho na co nemá sílu, proto mnohdy ani IVF nedopadne jak si představujete, tělo do toho prostě nepůjde. Věnujte svému tělu pozornost, hýčkejte ho tím správným jídlem i láskou neb je tím jediným nástrojem, který vám umožní zplodit dítě a zdravé jej donosit.

Některé z vás jsou dokonce na své tělo velice naštvané protože se jim nedaří – tak věřte tomu, že tudy cesta vůbec nevede. Naučte se brát tělo jako svého parťáka né jako nepřítele.

Ať se vám daří a jste šťastné,

JM

Chcete dostávat novinky e-mailem?

Duben – meridián jater

A je to tady! Jaro nabírá na obrátkách, všechno klíčí, roste a dere se na povrch velkou rychlostí a silou. Energie přírody je nám docela jasná, tak proč máme takový problém vyznat se v té naší, když je to jako přes kopírák? To, co se děje okolo nás, děje se i v nás! To, zda tuto energii potlačíme a nebo jí dáme hladký průchod ven, je jen na nás.

Únor – meridián ledvin

Únor - meridián ledvinJana Minaříková7. února 2019 Odpočinek, odpočinek, odpočinek...už vás s tím rozčiluju? Ale je to tak, všichni to známe “Únor bílý, pole sílí.” Neříkám, že se máte zahalit pod...

Leden – meridián močového měchýře

Leden - meridián močového měchýřeJana Minaříková8. ledna 2019Je tu nový rok a s ním si moho z nás dělá různá předsevzetí, nové cílé atd. Najednou máme pocit, že vše změníme, začneme jinak a dáme do...

KDYŽ MIMINKO NEPŘICHÁZÍ

JANAMI.CZKdyž miminko nepřicházíJana Minaříková25. duben 2017Moje milé, rozhodla jsem se vám napsat, neboť ohlas na toto téma byl obrovský a píšete mi mnoho zpráv s prosbou o radu. Tak to všechno...

PODZIM V NÁS

TRAVEL & LIFESTYLEPodzim v násJana Minaříková20. září 2016Podzim jako cesta do sebe k tomu nejcennějšímu v nás. Pečujeme o dráhy Tlusté střevo a Plíce. Vládne prvek KOV. Pro mnohé z nás období...

Vaše Shiatsu příběhy

JANAMI.CZVaše Shiatsu příběhyJana Minaříková24. dubna 2016Příběh pana P. (54 let)Na Shiatsu jsem se objednal z důvodu bolestí zad, v oblasti kříží a beder. Četl jsem reference na webu paní...

Masážní metoda Lucia Torri Cianci

JANAMI.CZMasážní metoda Lucia Torri Cianci Jana Minaříková6. prosince 2015Masážní metoda Lucia di Torri je speciální technika, která v sobě spojuje aromakologii, neurologii, tradiční čínskou...